Livesoittimen tarjoaa Live4stream
Nimipäiväänsä viettää Miro, Arho, Arhippa, Regina ja Roy
Ilmaiset nettipelit auttavat vapaa-ajan kuluttamisessa kuumina kesäpäivinä.
Kuva: Jari Kääriäinen
Hybrid Childrenin seitsemäs albumi “Fight As One” julkaistaan 14. tammikuuta 2009. Albumiin voi nyt tutustua Hybridien nettisaiteilla, kaikista levyn biiseistä on tarjolla noin 60 sekunnin pituiset näytteet. Levyn ensimmäinen videobiisi “Dancing On Roses” julkaistaan myös digisinkkuna 22.12. Toisen videobiisin, levyn nimikkokappaleen, kuvaukset alkavat kuluvana viikonloppuna ja ensi-ilta on odotettavissa levyn julkaisun yhteydessä.
Uutta albumia juhlistetaan myös kahdella erikoiskeikalla. Tiistaina 13.1. Semifinal
räjähtää (vain 100 lippua myynnissä) tiukan, yllätyksiäkin sisältävän sähköisen setin voimasta ja keskiviikkona 14.1. “Fight As One” -kappaleeet saavat uudet sovitukset Levykauppa Äx:n tiloissa Helsingin Arkadiankadulla. Bändi on ensimmäistä kertaa lauteilla ilman Marshall-seinää ja miljoonan gigawatin PA:ta joten luvassa on taatusti ainutkertainen “Hybrid-unplugged” -show.
Erikoisvetojen jälkeen Hybärit aloittavat laajan “Fight as One” -kiertueen, jonka päivämäärät julkaistaan levyn ilmestymisen tienoilla. Keikkatilannetta voi myös tarkkailla yhtyeen nettisivuilta osoitteessa www.hybridchildren.net.